جمعه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۳

  درباره ما

 

درباره اوز

شهر اوز مرکز بخش قدیمی اوز در 28 درجه شمالی و 54 درجه شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد. در تلفظ شهر اوز اختلاف نظر وجود دارد عده ای آن را اوز به کسر« الف»، فتح و سکون «ز»(EVAZ)  و گروهی آن را به فتح «الف» و « واو» و  سکون «ز» (AWAZ) می نامند.

ارتفاع آن از سطح دریای آزاد 1050 متر است این شهر زیبا در 45 کیلومتری شمال غربی شهر لار و در جلگه ای کم عرض، محصور بین دو دسته کوه کم ارتفاع و موازی از دنباله کوه های زاگراس جنوبی قرار گرفته است. براساس آمار سال 1390 جمعیت شهر اوز 22401 نفر و جمعیت کل شهر اوز حدود 46 هزار نفر است.

شغل بیشتر مردم تجارت و خدمات است. بخشی از جمعیت فعال این بخش در شرف ارتقاء به صورت مهاجر در شهرهای بندرعباس، شیراز و تهران و بخشی دیگر در کشورهای حوزه خلیج فارس بویژه امارات متحده عربی و شهر دبی به صورت موقت یا دائم به کار مشغولند. این شهر یک شهر فرهنگی است. بطوری که دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، علوم دینی و دانشکده بهداشت در آن دائر است.

شهر اوز در 24 مرداد 1390 میزبان ریاست جمهوری ایران دکتر محمود احمدی نژاد بود که وی برای افتتاح بزرگ ترین طرح ویلایی مسکن مهر کشور به اوز آمد، در پی درخواست مردم طی یک سخنرانی به مردم قول داد که در دور چهارم سفر هیات دولت به شهرستان اوز خواهم آمد و بعد از آن نیز بطور کتبی نیز دستور ارتقاء بخش اوز صادر کرد. 


  گالری عکس

سوم اردیبهشت سال روزولادت شیخ بهاءالدین محمدبن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی وروز معماربه دوستداران علم وادب به ویژه استادان محترم ودانشجویان عزیزرشته معماری دانشگاه آزاداسلامی مرکزاوز تبریک عرض می نماید

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  آغاز ساخت تالار دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز
[ دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۸۹ - 16:29:01 ]
عملیات ساختمانی تالار چند منظوره دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز آغاز شد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز با اعلام این خبر گفت: به دلیل افزایش حجم امورات آموزشی و اداری در این دانشگاه نیاز به یک تالار چند منظوره بزرگ در مکان فعلی ضروری بود. بنابراین پس از طرح موضوع و تصویب در جلسه هیات امنا عملیات ساخت تالار چند منظوره امتحانات، اجتماعات و غیره در محل فعلی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد. عبدالعزیز خضری با افزدون این مطلب که این تالار در ابعاد 9 در 15 و به مساحت 135 متر مربع در ادامه راهرو با مصالح بلوک و سیمان و اسکلت فلزی سبک ساخته می شود. و اعتبار لازم برای ساخت این تالار را افزون بر 200 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: برای ساخت این سالن اعتبار خاصی موجود نمی باشد ولی به یاری خدا و همت مسئولان و مردم نیکوکار انشااله تامین اعتبار خواهد شد.
خضری سالن قبلی اجتماعات را کم ظرفیت دانست و گفت: از این سالن برای امور اداری استفاده خواهیم کرد و خوشبختانه با این تغییر و تحول کتابخانه تخصصی نیز راه اندازی خواهد شد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز مدت ساخت سالن بزرگ را 2 ماه ذکر کرد و گفت در بزرگداشت هفته دولت از آن بهره برداری خواهیم کرد.وی در پایان گفت: در ساختمان جدید دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز واقع در نظرآباد تمامی امکانات پیش بینی شده است. و تا آماده شدن ساختمان جدید، دانشجویان، اساتید و مردم همیشه مهربان و نیکوکار اوز می توانند از امکانات فعلی بهره مند گردند.
عصر اوز
 
   
نظرهای شما :  
ایالت پنسلوانیا[20/8/1390] : وقت کردم ووارد آرشیو منویتان شدم سعی کردم مروری برتیترهایتان داشته باشم اولین مطلبتان برایم بیش از همه خواندنی بودکه رییسی درایران براس ساخت سالنی بزرگ با قاطعیت وبدون داشتن پول ازبرنامه وزمانبندی پروژه صحبت میکند اولین برا یم مهم بود یک سالن بزرگ چه جوری میخواهد با بیست میلیون تومان به اتمام برسد وبعد درزمانی یکماهه به هرحال بقیه تیترهارا که خواندم دیدم سالن تمام شده ودر عکس خیلی هم زیبا بنظرمیرسید نمیدانم چه بازتابی درایران اینگونه کارها داردولی اگر چنین چیزی درامریکا رخ دهد تیتر مطبوعات میگردد ودولت مردان هم خاموش از کنارآن نخواهند گذشت
 
نام: