سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

  درباره ما
دانشگاه آزاداوز

دررشته های کاردانی وکارشناسی
                                  بدون کنکوردانشجو
                                                                  می پذیرد     


ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته، کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته آغاز شد. داوطلبان جهت ثبت نام می توانند به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org مراجعه نمایند.
سایت برای ثبت نام ترم بهمن باز می باشد.


رشته های دانشگاه آزاد اسلامی اوز به شرح زیر می باشد:
کارشناسی: علوم قضایی

کارشناسی ناپیوسته: مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر، مهندسی اجرایی عمران (همان مهندسی تکنولوژی عمران –عمران می باشد)، مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو، علمی کاربردی معماری، علمی کاربردی حسابداری
کاردانی پیوسته: مکانیک خودرو، حسابداری، کامپیوتر، ساختمان-کارهای عمومی ساختمان،نقشه کشی معماری

کاردانی ناپیوسته: علمی کاربردی کامپیوتر، کاردان فنی عمران-ساختمانهای بتنی، معماری
توضیح: پذیرش داوطلبان کارشناسی ناپیوسته برای کلیه رشته ها به جز کارشناسی ناپیوسته مکانیک خودرو که ازطریق دانشگاه آزاداسلامی واحد لامرد صورت می گیرد بقیه از طریق دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان می باشد.

ثبت نام در رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته ویژه دارندگان مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم می باشد.

ثبت نام در رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ناپیوسته ویژه دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) می باشد.

ثبت نام در رشته های تحصیلی مقطع کاردانی ناپیوسته ویژه دارندگان مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم می باشد.

ثبت نام در رشته های تحصیلی مقطع کاردانی پیوسته ویژه دارندگان مدرک دیپلم سه ساله فنی حرفه ای، کاردانش و سه ساله متوسطه نظری می باشد.

جهت کسب اطلاعات بيشتر روزانه به جز روزهاي پنج شنبه و جمعه با شماره هاي 7972-07152516762 تماس حاصل فرماييد.

www.iauevaz.ac.ir www.payamedanesh.com markazevaz@yahoo.com  گالری عکس

مهرمادری

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  حلـوای آرد بـرنج (به گزارش خانم مریم سمیعی)
[ شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ - 08:26:33 ]
حلـوای آرد بـرنج

مریم سمیعی

رسم های مختلف و خلق و خوی اقوام مختلف با توجه به تاریخ و قدمت منطقه در طی سال های طولانی شکل گرفته، سینه به سینه به افراد یک جامعه منتقل می شود و در طول سال ها زنده و پابرجا می ماند. مردم منطقه اوز نیز با توجه به قدمت تاریخی و فراز و نشیب های بسیار در طول زمان خود دارای آداب و رسوم و فرهنگ و خصلت های ویژه ای هستند. جشن ها و آداب و رسوم مختلف در موارد گوناگون دارای نظم و قوانین خاصی هستند.


مراسم اعیاد مذهبی، مراسم عزا، نوع لباس پوشیدن و جشن های محلی از جمله مواردی هستند که دارای نظم خاصی بوده و جزو آداب و رسوم مردم اوز است. در این میان آداب و رسوم مردم اوز در پخت گپگ و حلوا شب اول عروسی های این شهر قابل توجه است. این غذای خوشمزه در اکثر صبحانه های رسمی و ایام عید نیز مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ها عروس که به خانه داماد می رود از سوی خانواده داماد یک بشقاب بزرگ حلوای تزئین شده تهیه و در اختیار عروس قرارمی دهند و عروس قبل از این که وارد خانه شود مقداری حلوا با دست به بالای در خانه می کشد و با این کار قدمش را به خانه داماد خوش یمن، شیرین و مبارک می کنند.

طرز تهیه حلوای سفید
موادر لازم: روغن، شکر، آرد برنج، هل و دارچین

اول از هر چیز روغن را به مقدار لازم درون ظرفی ریخته و روی شعله آتش قرار می دهیم وقتی روغن ما به اندازه گرم شد آرد برنج را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. تا وقتی روغن و آرد به خوبی با هم مخلوط و آرد رنگ طبیعی خود را از دست بدهد(آرد را بو می دهیم). آب را به مقدار لازم به آن اضافه می کنیم کمی که به هم زدیم. شکر و هل را نیز به آن اضافه می کنیم آنقدر هم می زنیم تا حلوا خوب جا بیفتد. وقتی حلوا را درون بشقاب یا دیس ریختیم با دارچین آن را تزئین می کنیم. این غذای خوشمزه بسیار مقوی و انرژی زاست.

گزارش :مریم سمیعی کاربرنشریه عصراوز

 
   
نظرهای شما :  
نام: