چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳

  درباره ما

 

درباره اوز

شهر اوز مرکز بخش قدیمی اوز در 28 درجه شمالی و 54 درجه شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد. در تلفظ شهر اوز اختلاف نظر وجود دارد عده ای آن را اوز به کسر« الف»، فتح و سکون «ز»(EVAZ)  و گروهی آن را به فتح «الف» و « واو» و  سکون «ز» (AWAZ) می نامند.

ارتفاع آن از سطح دریای آزاد 1050 متر است این شهر زیبا در 45 کیلومتری شمال غربی شهر لار و در جلگه ای کم عرض، محصور بین دو دسته کوه کم ارتفاع و موازی از دنباله کوه های زاگراس جنوبی قرار گرفته است. براساس آمار سال 1390 جمعیت شهر اوز 22401 نفر و جمعیت کل شهر اوز حدود 46 هزار نفر است.

شغل بیشتر مردم تجارت و خدمات است. بخشی از جمعیت فعال این بخش در شرف ارتقاء به صورت مهاجر در شهرهای بندرعباس، شیراز و تهران و بخشی دیگر در کشورهای حوزه خلیج فارس بویژه امارات متحده عربی و شهر دبی به صورت موقت یا دائم به کار مشغولند. این شهر یک شهر فرهنگی است. بطوری که دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، علوم دینی و دانشکده بهداشت در آن دائر است.

شهر اوز در 24 مرداد 1390 میزبان ریاست جمهوری ایران دکتر محمود احمدی نژاد بود که وی برای افتتاح بزرگ ترین طرح ویلایی مسکن مهر کشور به اوز آمد، در پی درخواست مردم طی یک سخنرانی به مردم قول داد که در دور چهارم سفر هیات دولت به شهرستان اوز خواهم آمد و بعد از آن نیز بطور کتبی نیز دستور ارتقاء بخش اوز صادر کرد. 


  گالری عکس

سوم اردیبهشت سال روزولادت شیخ بهاءالدین محمدبن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی وروز معماربه دوستداران علم وادب به ویژه استادان محترم ودانشجویان عزیزرشته معماری دانشگاه آزاداسلامی مرکزاوز تبریک عرض می نماید

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  سفر نامه محمد طاهر قاضي زاده به حج
[ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - 05:40:51 ]
سفر نامه آقای محمد طاهر قاضي زاده به حج

 
اينجانب محمد طاهر قاضي زاده متصدی خدمات دانشگاه آزاداسلامی مرکزاوز،در تاريخ 23/1/92 از شيراز رأس ساعت 14:30 با هواپيما عربستان سعودي از فرودگاه شيراز پرواز و رأس ساعت 6:30 به وقت عربستان سعودي هواپيما در فرودگاه مدينه فرود آمد سپس همگي مان وارد سالن فرودگاه شديم جهت بازديد گذر نامه و گرفتن اثر انگشت از ما و بعد از مراحل بازديد گذرنامه و اثر انگشت از فرودگاه آنجا خارج شديم و ماشيني که جلوي درب سالن فرودگاه دنبال ما آمده بود همگيمان سوار آن شديم و روانه هتل مدينه شديم،و در آن هتل رئيس کاروان بنام آقاي بي غم و آقاي يزدي که از طرف لار با ما بودند سخنراني کوتاهي در مورد وظايف و مراقبت خودمان نمودند و همچنين روحاني آقاي شيخ حسيني که اهل گله دار بودند نيز سخنراني نمودند.

 
خلاصه سفر ما 12 روز به طول انجاميد،6 روز در مدينه و 6 روز هم در مکه و آن 6 روزي که در مدينه بوديم از خاطره هاي معنوي که در آنجا داشتيم از مسجد نبوي و قبر پيامبر و خلفاي راشدين و همچنين قبرستان بقيع ديدن کرديم و فاتحه فرستاديم وهمچنين از کوه احد و قبرستان احد و مسجد شجره که ما بين مدينه و مکه قرار دارد ديدن کرديم،براي غسل و وضو و طواف مردم در مسجد شجره آماده مي شدند.
همچنين از مسجد هفت تن و مسجد حضرت عمر و غار حرا که محل نازل شدن قرآن کريم بر پيامبر توسط جبرئيل بوده است ديدن کرديم و آن 6 روزي که وقت داشتيم نيز به طواف در خانه خدا پرداختيم.در پايان از آقاي حاج ابراهيم اميني و خانواده محترم ايشان و دختران و داماد ايشان آقاي حاج پيمان محمد زاده که در سفر حج از اول تا روز آخر بنده را ياري نموده اند کمال تشکر ويژه را دارم
 اين گزارشي کوتاه از سفر حج من بود  که آرزومندم از خداوند که به تمامي مسلمانان(چه آن کساني که مشرف شده و چه کساني که تا کنون نرفته اند) اين توفيق را بدهد که به سفر حج بروند .

 
   
نظرهای شما :  
همشهری[30/2/1392] : زیارت قبول واینشتالله که دعایت اجابت برای آنهاییکه که تاکنون سفر حج مشرف نشده اند مشرف شوند
 
ناصر[30/2/1392] : چرا خبرهای اوزرا کمترمیزنید البته مدتی است که کمتر خبراوزدارید
 
نام: